Outsourcing IT

Świadczymy profesjonalne usługi informatyczne oraz outsourcing IT wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Nasze rozwiązania ukierunkowane są na kompleksową obsługę firm, zarówno od strony analityczno-doradczej, jak i wykonawczej. Jesteśmy solidnym partnerem, który rzetelnie i terminowo wywiązuje się z powierzanych zadań w ramach outsourcing IT. Poprzez lata prowadzonej działalności zaufało nam już wielu Klientów ceniących niezawodność i jakość wdrażanych rozwiązań. Nasza kadrę tworzy wykwalifikowany zespół młodych i prężnych specjalistów, którzy gotowi są pomóc Państwu w rozwiązaniu każdego problemu z branży IT.

Posiadamy bogate doświadczenie w branży, wsparte specjalistyczną wiedzą. Pragniemy zwrócić uwagę, że outsourcing IT umożliwi w efektywny sposób skupić się na głównym profilu działalności biznesowej firmy, wprowadzając również znaczące oszczędności. Decydując się na możliwość korzystania z tego modelu współpracy z Network Partners zyskają Państwo pewność, że infrastruktura teleinformatyczna firmy zarządzana jest profesjonalnie i kompetentnie, co stanowi dla nas istotne znaczenie. Jesteśmy otwarci na oczekiwania Klientów dopasowując najlepszy wariant działań w zakresie outsourcing IT.

Backup IT

W warunkach nowoczesnej gospodarki i globalnej konkurencji, gdzie informacja jest często najbardziej pożądanym towarem, żadna organizacja nie może sobie pozwolić na utratę danych lub w przypadku awarii polegać na rozwiązaniach, które nie zapewniłyby ich szybkiego odzyskania.

Nowoczesny system backupu to dzisiaj podstawa istnienia i funkcjonowania każdego, nowoczesnego środowiska IT.

Backup.IT to profesjonalny i bezpieczny system do ochrony danych w firmie. Jest to rozwiązanie mogące obniżyć całkowite koszty posiadania (TCO) systemów backupu w organizacji, w odniesieniu do systemów konkurencji, nawet dziesięciokrotnie! Wszystko to przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu zabezpieczenia danych w przedsiębiorstwie.

Backup.IT, jako system bardzo elastyczny, pozwala na dowolne dopasowanie polityki wykonywania kopii bezpieczeństwa do rzeczywistych potrzeb małych, średnich oraz dużych firm. Pozwala m.in. na szyfrowanie transmisji, kompresję plików w locie, zdalny monitoring, wykorzystanie napędów taśmowych, dysków twardych oraz innych zewnętrznych nośników danych. Informacja o wszystkich przechowywanych plikach przechowuje w bazie danych (MySQL, PostgreSQL, SQLite). Zadania wykonywane są według ustalonego harmonogramu, dzięki czemu nie kolidują z wykonywaną pracą. Jeśli nawet wykonywane są w godzinach pracy to system samodzielnie dostosuje się do obciążenia łącz i klientów tak, aby nie było to odczuwalne dla użytkowników.

Zapewnimy Państwu:

  • Sprawne wdrożenie i utrzymanie systemu
  • Pełną integrację z zewnętrznymi systemami backupu
  • Konsulting i szkolenia
  • Jeżeli byliby Państwo zainteresowani szczegółami oferty, która zapewniłaby wysoki poziom bezpieczeństwa backupu przy jednoczesnym zmniejszenia kosztów wdrożenia i utrzymania w odniesieniu do produktów konkurencji to zachęcam do kontaktu.

Administracja

Kluczowe elementy sieci monitorujemy całodobowo  przez  siedem dni w tygodniu (24/7) wykorzystując systemy monitoringu Serwerów. W przypadku awarii do naszych administratorów zostaje wysłany alert mailowy oraz SMS, umożliwiając natychmiastową reakcję.

Nasze wysokie standardy oraz wykwalifikowani specjaliści pozwalają nam na świadczenie usług gwarantowanych umową SLA (Service Level Agreement), dzięki której każdy klient może precyzyjnie i szczegółowo dostosować  nasze usługi do swoich wymagań.

Ponieważ obecnie infrastruktura informatyczna jest bardzo ważnym punktem businesu, a problemy z jej poprawnym funkcjonowaniem mogą wywołać ogromne szkody jesteśmy do Państwa dyspozycji  24 godziny na dobę.

Domeną naszych Administratorów jest zarządzanie serwerami opartymi na systemach Windows oraz Unix z dowolną ich funkcjonalnością, z łatwością odnajdują się w środowiskach zwirtualizowanych, a konfiguracja i obsługa kompletnych systemów serwerowych oraz elementów sieci  to nasza specjalność.

Monitoring IT

System monitoringu kluczowych elementów infrastruktury IT to dzisiaj bardzo często strategiczne narzędzie umożliwiające sprawną administrację rozległymi strukturami IT. W sposób ciągły może monitorować zasoby takie jak serwery, routery, switche i usługi sieciowe. Umożliwia rozpoznawanie potencjalnych problemów często zanim użytkownicy odczują je w codziennej pracy. System może w momencie wykrycia nieprawidłowości, poinformować administratora za pomocą e-maila lub SMSa, co pozwala na szybkie podjęcie działań zapobiegawczych lub naprawczych.

Najważniejsze cechy systemu:

  • Monitorowanie usług sieciowych (SMTP, POP3, HTTP, NNTP, ICMP, SNMP, FTP, SSH)
  • Monitorowanie użycia zasobów systemowych (procesor, użycie dysku twardego, logi systemowe) w większości systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows
  • Powiadamianie w razie wykrycia problemów za pomocą e-maila, pagera, SMS lub innych zdefiniowanych metod powiadamiania
  • Jeżeli byliby Państwo zainteresowani szczegółami oferty, oraz dokładnym opisem funkcji systemu to zachęcam do kontaktu.

RODO

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem Państwa firmy, placówki, organizacji do wdrożenia systemu Ochrony Danych Osobowych zgodnego z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

Po realizacji naszej usługi Państwa organizacja będzie w pełni przygotowana do ewentualnej kontroli z UODO (Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Firma również będzie działała w zgodzie z literą prawa i wymogami odpowiednich ustaw i rozporządzeń.

Posiadamy ponad 10 lat doświadczenia z zakresu budowania i wdrażania bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych.